Release blog - laatste entry
05-07-2011 - Requirements
Wat zijn nou precies, requirements? Een vrouwelijke collega van de afdeling sales stelde de vraag om ...
Lees meer
Release activiteiten
Geen evenementen gevonden.

Release poll
REL_Poll Het informatica-onderwijs moet meer aandacht besteden aan (software-)testen
 
73%
 
14%
 
7%
 
7%
Optimize nieuws
Development Tools - Applicatieontwikkelsoftware
Release vacatures - Array Jobs
Lees meer

Detail
Robert de Ruiter 
Robert de Ruiter Robert de Ruiter is hoofdredacteur van Release, Java Magazine, Optimize en .NET Magazine. Hij werkte voorheen onder meer bij het Economisch Dagblad, Nieuwsblad Transport en verschillende vaktijdschriften. Hij volgde een opleiding computertechniek en programmeerde zelf in PHP en Java.

21 december 2010 - Integratie

Business Analisten en Requirements Engineers hebben het niet gemakkelijk. Zij zijn het die de requirements moeten zien los te peuteren van een business, die per definitie niet weet wat zij wil. Vervolgens mogen ze de gegiste requirements omzetten in use cases, waarvan niemand weet of deze wel kloppen. Ondertussen bouwt een architect gecompliceerde modellen. Dit alles leidt dan tot een product, dat niemand heeft besteld. Architect boos, developers boos, testers boos, klant boos.
 
“Ik had evengoed met mijn neefje in zee kunnen gaan; die is ook heel handig op de pc”, denkt de klant wellicht. En zo gek is dat niet, want het neefje mag zich ook business analist noemen. En de slager om de hoek. En de werkloze, die een jaar heeft besteed aan websites voor de familie bouwen en al twee html-boeken heeft gelezen. Want Business Analist is geen beschermd beroep.

Wat klopt hier nu niet? In de eerste plaats dat het beroep niet beschermd is, natuurlijk en dat iedere Hannes zich als zodanig mag presenteren. Daarvoor wordt momenteel een stokje gestoken. In Utrecht heeft medio november de oprichtingsbijeenkomst plaatsgevonden van de Dutch Chapter van het IIBA, het International Institute of Business Analysis (zie elders in dit nummer). Deze splinternieuwe beroepsvereniging gaat zorgdragen voor betere opleidings- en certificeringsmogelijkheden. Zodat de BA beter en duidelijker gekwalificeerd en daarmee van groter belang is voor de business.

Wie zijn dan nu die BA’s, als er geen geschikte opleiding is? Veelal analytische autodidacten met een opleiding c.q. achtergrond in (technische) bedrijfskunde, bedrijfseconomie of de IT (-architectuur). Tot zover is er met deze professionals niet eens zo heel veel mis. Maar ook hier is volgens mij iets niet in orde. Dat is de plek, waar de business analisten zich bevinden. In veel gevallen maken zij deel uit van de IT-staf en vallen onder de CIO. Dat vraagt om moeilijkheden.

CIO’s en alles wat daaronder hangt zijn veel te veel met IT bezig om ooit de business te kunnen begrijpen. Te wéten wat het bedrijf nodig heeft. Niet omdat de CEO of afdeling XYZ dat heeft gevraagd, maar omdat het bedrijf het nodig heeft. Dat is niet hetzelfde. Daarom is de Business Analist zo belangrijk. Die doet zijn of haar werk door alle lagen van het bedrijf heen, En daarbuiten, want ook daar zijn de nodige steakholders te vinden. Om zo’n situatie te realiseren is inderdaad een goede opleiding geen overbodige luxe. Een opleiding, waarin volledige integratie tussen business en IT centraal staat.



Permalink | Trackback | Print | E-mail

Reacties op deze blog
Er zijn nog geen reacties.
Reageer
Wilt U een reactie plaatsen op dit bericht? Log dan in op deze website. Heeft U dat nog niet eerder gedaan? Registreer U dan eerst.
Release nieuws || alle items
12-12-2011 - De cloud is niet meer weg te denken uit het IT-landschap
Een IT-landschap zonder cloud is nauwelijks meer voor te stellen. Dat bleek op 7 en 8 december uit het aantal bezoekers dat de vakbeurs CloudExpo NL bezocht. Ruim 1700 belangstellenden vonden hun weg naar de Utrechtse Jaarbeurs om zich te laten informeren naar de laatste ontwikkelingen uit het IT-wolkendek. CloudExpo NL bracht de belangrijkste spelers samen op een overzichtelijke beurs.
Lees meer
25-11-2011 Flexible Workflow Wizard winnaar innovatiewedstrijd ... 
22-11-2011 Atos opent nieuwe kantoren in Vlissingen en Rotterda... 
21-11-2011 Alles op gebied van cloud en telecom onder één dak 
21-11-2011 Salesforce.com tekent definitieve overeenkomst voor ... 
17-11-2011 Eerste boek over testdata management uit 
16-11-2011 Xebia eerste geautoriseerde Europese trainingspartne... 
Lees meer
Release Video || alle items
Interview met Suzanne Robertson
De Britse requirements-goeroe Suzanne Robertson was onlangs in Nederland om een driedaagse workshop over Mastering the Requirements te verzorgen. Voor Robert de Ruiter, hoofdredacteur van Software Release Magazine de gelegenheid om haar te interviewen over dit onderwerp.

Deze video duurt ongeveer 9 minuten.
 
Release personalia || alle items
Java Magazine Nieuws
Release zoeken
Release vacatures
Lees meer
Laatste editie
Release agenda
Geen evenementen gevonden. Lees meer

Klik hier om een evenement op te voeren.
Development Tools - Middleware
Release bloggers
Release Categories
Geen categorieën gevonden.
Blog jaren
Blog tags
Geen tags gevonden.
Release kennispartner